19.06.2023

Odsłon: 1185

Administrator DZKosz

Podsumowanie 7. Dolnośląskiej Gali Koszykówki Młodzieżowej

Dnia 17.06.2023 w WKK Sport Center odbyła się 7. Dolnośląska Gala Koszykówki Młodzieżowej, mieliśmy przyjemność zobaczyć przekrój zawodników/zawodniczek na co dzień grających w grupach młodzieżowych w dolnośląskich ligach - Pierwszy Dwutakt, U13, U15, U17 i U19.

Imprezę zdoboły występy grupy CHEERLEADERS ACADEMY - prowadzonej przez panią Klaudię Kubacką-Magdziarz.

Rozpoczęliśmy graniem zawodników uczestniczących w projekcie "Pierwszy Dwutakt" - dzieciaki z różnych klubów zostały wymieszane i rozegrały mecze pokazowe równocześnie na dwa boiska. W przerwach występowały Cheerleaderki.

Następnie swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy/zawodniczki z U13 w meczu "Młodych Talentów" - do meczu zostały wybrane osoby wskazane przez trenerów, w ilości odpowiadającej kolejności zajętych miejsc w rozgrywkach dolnośląsko-lubuskich, i tak: z pierwszego miejsca 6 osób, z drugiego 4,a z trzeciego 2 osoby.

Uhonorowaliśmy również zawodniczki Kadry Dolnego Śląska wraz z ich trenerami: Grzegorzem Krzakiem, Mikołajem Michalakiem i Bartłomiejem Błauciakiem, zdobyły w minionym sezonie SREBRNY medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w skład zespołu wchodziły:
15. Emilia Górska

Z każdej kategorii wiekowej zostały wybrane osoby do nagrody MVP - trenerzy z drużyn, które brały udział w danej kategorii wiekowej, podawali swoje propozycje i wg tego nagrodzono:

MVP U19

Aleksandra Mielnicka (MOS Ślęza Wrocław) Maksymilian Wilczek  (WKK Wrocław)

MVP U17

Martyna Wowra (MOS Wrocław) Jakub Galewski (WKK Wrocław)

MVP U15

Olivia Kotwicka (1KS Ślęza Wrocław) Borys Szopa (WKK Wrocław)

MVP U13

Emilia Wrońska (1KS Ślęza Wrocław) Tomasz Pawlak (WKK Wrocław)

Przyznaliśmy również nagrody dla "Najpopularniejszego Sportowca w głosowaniu internetowym" - ze wszystkich podanych zawodników przez trenerów - kibice poprzez wpisywanie w komentarzu "imienia i nazwiska" swojego faworyta - wyłonili zwycięzców:

w U19: Maja Śmigaj (Islands Wichoś Jelenia Góra) Alan Suchecki (KS Sudety Jelenia Góra)

w U17: Blanka Warsińska (Islands Wichoś Jelenia Góra) Jędrzej Musiał (WKS Śląsk Wrocław)

w U15: Oliwia Czaja (MKS Polkowice) Szymon Kuźbik (WKS Śląsk Wrocław)

w U13: Maya Tito (1KS Ślęza Wrocław) Tomasz Pawlak (WKK Wrocław)

Wyróżniliśmy również kluby - zarówno żeńskie jak i męskie - za kryterium wyboru, został obrany system punktowy z Systemu Sportu Młodzieżowego, kluby otrzymały czeki, mogą je wykorzystać na zakup sprzętu sportowego.

1. miejsce: WKK Wrocław i 1KS Ślęza Wrocław

2. miejsce: WKS Śląsk Wrocław i MKS MOS Wrocław

3. miejsce: KS Sudety Jelenia Góra i KSW SPARTAKUS Jelenia Góra

Na koniec naszej Gali odbyły się jeszcze konkursy rzutowe dla zawodników/zawodniczek z U15 i U17, zwycięzcami zostali:

w U17: Blanka Warsińska (Islands Wichoś Jelenia Góra) i Maksymilian Leniec (WKS Śląsk Wrocław)

w U15: Olivia Kotwicka (MKS MOS Wrocław) i Maciej Kmiecik (Górnik MAZBUD Wałbrzych)

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie na naszą Galę!